Spolek PS Mikulov pořádá v sobotu 25. května tradiční rybářské závody na revíru Dyje 7A – slepé rameno v Dolních Věstonicích – pro své členy a pozvané hosty.

Zobrazit detaily k akci

V pátek 31.5. vezměte své děti do zámeckého parku, kde s nimi můžete oslavit jejich den. Od 14 do 17 hodin se mohou děti povozit na ponících nebo na historickém kolotoči, k dispozici budou tvořivé dílničky a malování na obličej.

Zobrazit detaily k akci

Středisko volného času Rubiko zve všechny zájemce na Den dětí, který se uskuteční v sobotu 1. června na nádvoří rosického zámku. Těšit se můžete na dětské atrakce, soutěže, dílničky, ale také na výborné občerstvení. Od 17 hodin na vás čeká také folkpunková kapela Hovaduo.

Zobrazit detaily k akci

Den dětí aneb Jak to chodilo v pravěku. Tak se jmenuje akce, při které se děti zábavnou formou seznámí s tím, jak žili kdysi dávno jejich předci. Jedná se o tradiční akci Archeoparku Pavlov, která se uskuteční v sobotu 1. června. Pro děti je připraveno řešení pravěké záhady.

Zobrazit detaily k akci

V neděli 23. června pořádá Svazek obcí Panství hradu Veveří cykloturistickou akci pro děti i dospělé. Cykloturistická akce provází turisty či cyklisty po všech členských obcích Svazku obcí Panství hradu Veveří. Celkovou trasu lze na kole projet za zhruba 6 hodin v klidném tempu (45 ? 55 kilometrů).

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Vyškovska a Základní umělecká škola Vyškov zvou všechny zájemce na tradiční výstavu prací žáků výtvarného oboru, která bude slavnostně zahájena ve středu 15. května v 16:00 hodin ve velkém výstavním sále Muzea Vyškovska. Výstava bude v Muzeu Vyškovska k vidění do 26. května.

Zobrazit detaily k akci

Ulice, náměstí a další veřejné prostory opět ožijí díky celostátnímu happeningu ZUŠ Open pestrým programem všeho druhu umění. Základní umělecké školy z celé republiky spojí své síly a nabídnou společnou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění i dalších aktivit.

Zobrazit detaily k akci

Na přelomu května a června bude celá republika patřit malým umělcům, kteří ve veřejném prostoru rozehrají pestrý program všeho druhu. 420 základních uměleckých škol letos poprvé ve dvoudenním termínu 31. května – 1. června spojí své síly mimo jiné i na krajských akcích, které na jednom podiu dokáží atraktivně prezentovat pestrý program škol celého kraje.

Zobrazit detaily k akci

Dějiny udatného českého národa. Tak se jmenuje výstava vycházející z knihy Lucie Seifertové, kde autorka komiksově ztvárnila české dějiny. Obří leporelo návštěvníka zábavnou formou provede českou historií od dob lovců mamutů až po současnost.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Bučovice zve všechny zájemce na výstavu o chovu hospodářských zvířat na venkově s řadou interaktivních prvků pro děti Když jsem já sloužil to první léto… Ve zdejším muzeu je k vidění do 2. června.

Zobrazit detaily k akci

12. ročník Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní 2019 pořádá spolek Řemesla v Kunštátě. Na této akci budete mít jedinečnou možnost shlédnout pod širým nebem lidová i umělecká řemesla a přehlídku krásy ušlechtilých koní.

Zobrazit detaily k akci

Výstava v muzeu Kroměřížska představí filmové a divadelní hvězdy První republiky a Protektorátu a jejich další osudy. Diváci se seznámí s úspěchy, skandály i pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček

Zobrazit detaily k akci

Velké prádlo. Tak se jmenuje výstava o historii praní prádla v minulosti, která je k vidění v Zámecké komoře Muzea Vyškovska.

Zobrazit detaily k akci

Výstava více než stovky nejen plyšových medvědů je k vidění v renesančním salónku lysického zámku. Výstavu můžete navštěvovat od 1. května do 27. června denně mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendech do 17.00 hodin. Vstup mají všichni zdarma.

Zobrazit detaily k akci

Zámek Slavkov – Austerlitz zve všechny zájemce na interaktivní výstavu nestárnoucí stavebnice Merkur, jejímž autorem je Jiří Mládek. Součástí výstavy je i herna, kde si můžete vytvořit vlastní model.

Zobrazit detaily k akci

Kyjov se připravuje na více než 30 tisíc návštěvníků, kteří by od 15. do 18. srpna mohli zavítat na jubilejní 20. ročník folklorního festivalu Slovácký rok. Nejstarší národopisná slavnost u nás, pořádaná jednou za čtyři roky, aspiruje na největší událost tohoto žánru v letošním roce. Účastníci mohou očekávat tradiční programové schéma, připravuje se však několik atraktivních novinek.

Zobrazit detaily k akci

Vydejte se o víkendech a státních svátcích do Lednicko-valtického areálu nostalgickým vlakem! Od května do září jezdí z Břeclavi do Lednice historický motoráček Hurvínek a o vybraných sobotách se můžete svézt i parním vlakem s lokomotivou Skaličák.

Zobrazit detaily k akci

Tisícovku loutek a osmnáct loutkových divadel můžete obdivovat na výstavě holešovského zámku. Sbírku loutek tady zapůjčili manželé Miroslav a Miroslava Nopovi. K vidění je tady až do konce září.

Zobrazit detaily k akci