Děti z Přelouče a okolí se mohou v sobotu 1. června těšit na kouzelnické vystoupení a filmové představení, které uvidí v městském kině zdarma. Tento dárek jim připravil Dům dětí a mládeže a Kulturní a informační centrum města Přelouče. Začátek je ve 14 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Poděbradské děti oslaví svůj svátek v sobotu 1. června na poděbradském ostrově u hydroelektrárny. Společně s Dětským dnem se uskuteční také School food fest a ZUŠ OPEN.

Zobrazit detaily k akci

Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte objevit a spolu s pohádkovou bytostí řádně prozkoumat Bílou věž v Hradci Králové.

Zobrazit detaily k akci

Na zámku Opočno můžete kromě klasických prohlídek v současnosti také obdivovat historické zbraně spjaté s místním panstvím. Ty jsou tady vystaveny do 26. května. Čtrnáct pušek je možné zhlédnout v rámci prohlídek zbrojnic.

Zobrazit detaily k akci

Ulice, náměstí a další veřejné prostory opět ožijí díky celostátnímu happeningu ZUŠ Open pestrým programem všeho druhu umění. Základní umělecké školy z celé republiky spojí své síly a nabídnou společnou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění i dalších aktivit.

Zobrazit detaily k akci

Na přelomu května a června bude celá republika patřit malým umělcům, kteří ve veřejném prostoru rozehrají pestrý program všeho druhu. 420 základních uměleckých škol letos poprvé ve dvoudenním termínu 31. května – 1. června spojí své síly mimo jiné i na krajských akcích, které na jednom podiu dokáží atraktivně prezentovat pestrý program škol celého kraje.

Zobrazit detaily k akci

Oba čeští zástupci v Red Bull Air Race dlouho snili o tom, že se ukáží na domácí půdě před neustále rostoucí fanouškovskou základnou. A nyní se jejich přání splní – 1. a 2. června budou prolétávat mezi pylony při Aviatické pouti v Pardubicích.

Zobrazit detaily k akci

V Trutnově velmi oblíbený a v rámci republiky i ve světě respektovaný, novocirkusový festival Cirk-UFF ovládne podkrkonošskou metropoli již podeváté. Letos nese podtitul „Australian edition“, je tedy zaměřen primárně na australskou produkci, ale samozřejmě jako každý rok nebude chybět to nejlepší z české tvorby.

Zobrazit detaily k akci

Tradiční třídenní setkání spojené s výletními jízdami krajem Českého ráje. Akce je vypsána pouze pro stroje vyrobené do roku 1945 včetně.

Zobrazit detaily k akci

Na duben připravila Správa nemovitostí Hradec Králové pro návštěvníky aquacentra celkem tři akce. Dvě úplně nové startují od 1. dubna. Vedle věrnostní akce 10+1, která je pro všechny návštěvníky aquacentra, je další akce určena pro rodiny s dětmi. Každý pátek budou mít při návštěvě aquacentra děti do 15 let 50% slevu na vstupném.

Zobrazit detaily k akci

Dopravní podnik připravil i v letošním roce pro hradecké občany a návštěvníky města projížďky netradičním dopravním prostředkem – turistickým hradeckým silničním vláčkem. Od 21. dubna tak vyjede podesáté na městské trasy a směřovat bude i do městských lesů. Sezona vláčku potrvá minimálně do 1. září.

Zobrazit detaily k akci

Zajímavou výstavu Aeronautica o Leonardu da Vincim bude od 1. června hostit zámek v Novém Městě nad Metují. Geniální vynálezy Leonarda da Vinci: AERONAUTICA“ je úžasná interaktivní výstava plná fascinujících vynálezů létajících strojů.

Zobrazit detaily k akci

Řetízkový kolotoč, housenková dráha, autodrom a pro ty nejodvážnější centrifuga. Většina poutí se neobejde bez těchto atrakcí. Nechybí na nich ani stánky s cukrovou vatou, perníkovými srdíčky a mnoha dalšími dobrotami.

Zobrazit detaily k akci