Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha. I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem.

Zobrazit detaily k akci

Myanmar, nebo chcete-li Barma, byla po dlouhá léta světu a běžným turistům uzavřenou zemí. Situace se však velmi rychle mění a z Barmy se stává jedna z nejvyhledávanějších destinací v jihovýchodní Asii. S turismem nevyhnutelně přicházejí nepříjemné změny, ale co zůstává jsou úsměvy, pohoda a všudy přítomná a živá víra provázená tisíci zlatými pagodami, kláštery, jeskyněmi a svatými místy.

Zobrazit detaily k akci

Ostrovy z ohně, žraloci, mořské panny a Mickey Mouse. To všechno neodmyslitelně patří k Floridě a Havaji. Jedinečné výpravy na lodi, kajaku, plachetnici, na vodním skútru a pěšky. Úchvatný podmořský svět a sopečné ostrovy ze žhavé lávy. Strhující indiánské a havajské tance. Nejnovější pásmo z USA od podzimu 2018, cesta napříč nádhernými ostrovy, kde moc prší, puká země a okolo krouží žraloci, velryby, delfíni a manty.

Zobrazit detaily k akci

Černobyl – spící peklo. Tak se jmenuje přednáška, která se bude věnovat tématu jedné z největších katastrof, která kdy lidstvo postihla. Uskuteční se ve středu 26. února od 18 hodin v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

Zobrazit detaily k akci

CZECH NATURE PHOTO. Tak se jmenuje výstava nejlepších velkoformátových snímků českých fotografů přírody z celého světa ze soutěže Czech Nature Photo 2019 všech kategorií.

Zobrazit detaily k akci

Ve spolupráci SPŠ el-it v Dobrušce připravuje Modelářské centrum z.s. tradiční výstavu vláčků a modelů v prostorách školy. Od soboty 29.února do neděle 1. března mohou návštěvníci shlédnout provoz modulové železnice a domácí kolejiště.

Zobrazit detaily k akci

Jelen, seznamte se… Tak se jmenuje jelení program, při kterém uvidíte tváří v tvář divoké jeleny a navíc se o nich dozvíte spousty zajímavostí. Akce je vhodná pro děti od 4 let.

Zobrazit detaily k akci

Chcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Pak si nenechejte ujít sérii originálních večerních prohlídek Stezky korunami stromů v Janských Lázních, které se ponesou v duchu hry s překvapením.

Zobrazit detaily k akci

Chystáte se o jarních prázdninách do dvorského safari parku? I tento rok se můžete těšit na speciální komentované prohlídky! Budou se konat každé úterý a pátek v období od 3. února do 15. března.

Zobrazit detaily k akci

Svět očima indických dětí. Tak se jmenuje výstava, která je k vidění v hale Městské knihovny v Jaroměři. Navštěvovat ji tady můžete od 4. února do 25. března.

Zobrazit detaily k akci

Městské muzeum Žacléř zve všechny zájemce na výstavu fotografií Michaely Pfeifferové nazvanou Indie trochu jinak. Fotografka na svých snímcích zachytila šperky, hudební nástroje, oblečení i indické pokrmy.

Zobrazit detaily k akci

Čechoslováci v boji za vlast. Tak se jmenuje výstava, na které jsou k vidění dokumenty, relikvie a osobní předměty z účasti našich vojáků ve druhé světové válce.

Zobrazit detaily k akci

Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550 zaplnilo téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové. Poprvé v novodobé historii představuje ucelený pohled na bohatství regionu východních Čech v období od 13. do 16. století.

Zobrazit detaily k akci

Ve zdravém těle zdravý duch: počátky sportu a turismu v Podorlicku. Tak se jmenuje výstava, která představuje vybavení pro zimní i letní sporty z muzejních sbírek Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou.

Zobrazit detaily k akci

Příběh Draku 1958–2018. Tak se jmenuje výstava, která je nyní k vidění v Muzeu loutek a galerii v Hradci Králové. Navštěvovat ji můžete až do konce roku 2024.

Zobrazit detaily k akci