Malé máslovické muzeum másla zve všechny zájemce na tvořivou dílnu nazvanou Vyrábíme betlém z másla, která se uskuteční v sobotu 23. listopadu v době od 10 do 16 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Kateřinský jarmark. Tak se jmenuje akce, která vám znovu nabídne tradiční rukodělné stánky, široký výběr dobrot a pochutin i pouťové atrakce.

Zobrazit detaily k akci

Vánočně laděná procházka zámkem Žleby provede návštěvníky slavnostně vyzdobenými zámeckými sály a pokoji, kde milovníky historie čeká vyprávění o vánočních zvycích.

Zobrazit detaily k akci

Při dětských prohlídkách děti poznají zámek Loučeň ze své dětské perspektivy. Provádět je bude kněžna Marie, princezna Karolína nebo zámecký komorník a ukáží jim přesně to, co děti zajímá. Jak se na zámku žilo, stolovalo, jaké měly šlechtické děti oblíbené hračky, co jim na zámku chybělo ve srovnání s dnešní dobou, a co měli proti nám navíc...

Zobrazit detaily k akci

Vánoční trasa pro děti z MŠ či ZŠ v letošním roce povede svátečně vyzdobenými zámeckými sály i pokoji, kde budou ke zhlédnutí netradičně zdobené vánoční stromečky i originální slavnostní dekorace pro inspiraci.

Zobrazit detaily k akci

Při příležitosti akce Vánoce na Hrádku u Nechanic vás pořadatelé srdečně zvou na třetí ročník Vá-NOČNÍCH prohlídek. Nenechte si ujít příležitost nechat se průvodcem seznámit s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi v jedinečné, mírně potemnělé večerní atmosféře svátečně nazdobeného zámku.

Zobrazit detaily k akci

Nenechte si ujít XXVII. Vánoce na Hrádku u Nechanic. Od 30. listopadu do 15. prosince vás ve vánočně vyzdobených interiérech seznámí s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi.

Zobrazit detaily k akci

Vychutnejte si atmosféru zámeckých komnat po setmění, kdy vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky voskových svíček. Při noční prohlídce zámku si budete připadat jako na návštěvě u bohatých známých.

Zobrazit detaily k akci

Mravenci jsou významnou skupinou hmyzu, která v mnohém ovlivnila rostlinný svět. Váha všech mravenců je vyšší než váha celého lidstva. Všechny tyto mravence je třeba ubytovat. Na zámku Kačina v Kutné Hoře vám ukážou jejich přepychová obydlí v rostlinách.

Zobrazit detaily k akci

Jedinečná kolekce vybraných modelů lidových staveb z celého meziválečného Československa, tj. včetně Slovenska a Podkarpatské Rusi, je přístupná na zámku Kačina. Výstava je tady k vidění do konce roku 2019.

Zobrazit detaily k akci

Výstava Království včel na zámku Kačina představuje jednotlivé varianty obydlí tohoto pracovitého hmyzu. Návštěvníci mají možnost odhalit rozmanitost a tajemství včelích úlů a zjistit, jak se včelám bydlí na zámku. Výstava potrvá do konce roku 2019.

Zobrazit detaily k akci

Tajemná smrková zákoutí i pohledy na malebné vesničky v podhůří. Exkurz do světa svébytné krajiny Orlických hor a její umělecké reflexe nabízí nová výstava Krajina skrytá uvnitř světa – Obrazy Orlických hor, která bude zahájena ve čtvrtek 14. listopadu v 17:30 v Galerii moderního umění v Hradci Králové.

Zobrazit detaily k akci

Open air galerie parkán vystavuje obrazy, na kterých jsou detaily kreseb achátů, případně jiných odrůd křemene, velké ve skutečnosti jen několik centimetrů, v některých případech jen několik milimetrů.

Zobrazit detaily k akci

Centrum EURAZIO v Modleticích u Prahy, v rámci oslav 10. výročí firmy 4ISP na trhu, uvede ve svých prostorech výstavu pod názvem Technologická evoluce z nadhledu. Zahájena bude slavnostní vernisáží ve středu 18. září a potrvá zde minimálně jeden rok.

Zobrazit detaily k akci

Dvořákovo muzeum pravěku v Kolíně zve všechny zájemce na výstavu nazvanou Nejen nepřátelé – Staří Řekové a jejich sousedé. Výstava představuje pestrou mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou hmotnou kulturu.

Zobrazit detaily k akci

Příběh Draku 1958–2018. Tak se jmenuje výstava, která je nyní k vidění v Muzeu loutek a galerii v Hradci Králové. Navštěvovat ji můžete až do konce roku 2024.

Zobrazit detaily k akci